If you want to register as non-corporate user,
please use our application.

Noderīga informācija

CARGURU ir automobiļu koplietošanas pakalpojums (car sharing). Lietošanas maksā ir iekļautas pilnīgi visas izmaksas, tostarp degviela, autostāvvieta un apdrošināšana. Visas darbības, tostarp reģistrācija, automobiļa atvēršana un aizvēršana, tiek veiktas, izmantojot mūsu mobilo lietotni.

Pirmkārt, pilnīgi visas ar automobiļa lietošanu saistītās izmaksas jau ir iekļautas tarifā. Klients maksā tikai par to laiku, kad automobilis ir atradies viņa lietošanā. Nav nekādu slēpto izmaksu, drošības maksu un pārmaksas!

Otrkārt, visas darbības, tostarp reģistrācija, automobiļa atvēršana un aizvēršana, tiek veiktas, izmantojot mūsu mobilo lietotni. Lietotājam nav jābrauc uz uzņēmuma biroju, jāparaksta līgums, jāpaņem automobiļa atslēgas un pēc tam jāatdod iepriekš norunātā vietā. Mūsu klienti ņem transportlīdzekli tieši tajā brīdī, kad viņiem tas patiešām ir nepieciešams, lieto tieši tik ilgi, cik vajag, un atstāj tur, kur viņiem ir ērti.

Treškārt, automobili var iznomāt uz īsu brīdi, kaut uz piecām minūtēm! Ja automobilis ir vajadzīgs tikai neilgu dienas daļu, kāpēc būtu jāmaksā par laiku, kad jūs to nelietojat?

Galu galā, CARGURU ir kaut kas vairāk nekā tikai noma. Tas ir principiāli jauns skatījums uz pārvietošanos un alternatīva personīgajam transportam.

Pasaulē ir vērojama tendence, ka liels cilvēku skaits pēc reģistrācijas car sharing sistēmā atsakās no personīgā automobiļa iegādes vai arī pārdod jau esošo. Atbildi uz jautājumu „kāpēc” varam saņemt, pieslēdzoties CARGURU sistēmai.

  • Iespēja ietaupīt — personīgā transporta vietā izmantojot CARGURU, mēnesī var ietaupīt 300 eiro un vairāk! Jums vairs nevajag tērēt naudu, lai uzturētu personīgo automobili, kas lielāko daļu laika netiek izmantots. Mūsu klienti iegūst iespēju izmantot transportu efektīvāk un izdevīgāk ģimenes budžetam.

  • Komforts un efektivitāte — mūsu klientiem nav jāuztraucas par saistībām pret banku, dārgām stāvvietām, degvielu, apdrošināšanu, rindām autoservisā un vienmēr augošajiem nodokļiem. Par to visu parūpēsies CARGURU! Klients lieto automobili tikai tad, kad tas viņam patiešām ir nepieciešams, un maksā tikai par izmantoto laiku.

  • Videi draudzīgs — pamatojoties uz citu valstu pieredzi, katrs car sharing sistēmā iesaistītais automobilis „aizvāc” no ielām līdz pat 35 personīgajiem automobiļiem. Rezultātā mazinās kaitīgo izmešu daudzums atmosfērā, atbrīvojas vairāk vietas pilsētā un ir mazāk sastrēgumu uz ceļiem. Turklāt mūsu hibrīdautomobiļi padara CARGURU par videi vēl draudzīgāku!

Ikviens mūsu klients dod ieguldījumu, lai apkārtējā vide būtu tīrāka un mums pieejamie resursi tiktu izmantoti efektīvāk. Pateicoties CARGURU, mazinās kopējais transportlīdzekļu skaits uz ceļiem un stāvvietās, tādēļ saīsinās laiks, kas ir jāpavada, lai aizbrauktu no vienas pilsētas vietas uz citu. Atbrīvoto vietu var izmantot, lai padarītu pilsētu pievilcīgāku dzīvošanai.

Rezultātā ieguvēji ir visi pilsētas iedzīvotāji neatkarīgi no tā, vai viņi ir mūsu klienti vai nē!

Lejupielādējiet mūsu lietotni. Tad veiciet reģistrāciju un gaidiet apstiprinājumu. Pēc tam, izmantojot lietotni, sameklējiet uz kartes piemērotu automobili un rezervējiet to. Tagad jums ir 20 bezmaksas minūtes, kuru laikā jūsu izvēlētais automobilis nebūs pieejams rezervēšanai citiem lietotājiem. Tiklīdz jūs fiziski atrodaties blakus automobilim, pārliecinieties, ka tas ir kārtībā. Tad aktīvās rezervēšanas lodziņā nospiediet „Sākt braukšanu” un automobilis tiks atvērts. Šajā brīdī sākas noma. Automobiļa salonā būs atslēgas, dokumenti un degvielas karte. Ievietojiet atslēgu aizdedzē un dodieties ceļā. Beigās novietojiet automobili CARGURU noteikumos atļautā vietā. Pārliecinieties, ka atslēga un dokumenti atrodas automobiļa iekšpusē, salonā nav palikušas jūsu personīgās mantas un automobilis ir tīrs un kārtībā. Izkāpiet, aizveriet durvis un esošās nomas lodziņā nospiediet „Beigt braukšanu”. Automobilis tiks aizvērts. Summa par automobiļa lietošanu tiks automātiski noņemta no jūsu bankas kartes.

1) Ievadiet savus datus.
2) Nofotografējiet savu autovadītāja apliecību.
3) Ievadiet kodu, kas tiks nosūtīts uz jūsu tālruņa numuru.
4) Sagaidiet apstiprinājumu un jūsu konta aktivizēšanu.
5) Lai pabeigtu reģistrāciju, ir jāsamaksā viens eiro. Šim nolūkam ievadiet savas maksājumu kartes datus un nauda tiks automātiski noņemta.

Atveriet lietotni. Atrodiet piemērotu automobili kartē vai brīvo automobiļu sarakstā. izvēlieties to un atvērtajā lodziņā nospiediet pogu „Rezervēt”. Tagad jums ir 20 bezmaksas minūtes, kuru laikā neviens cits nevarēs lietot jūsu izvēlēto transportlīdzekli un jūs varēsiet mierīgi nokļūt līdz tam.

Ja 20 minūšu laikā neesat sācis nomu, jūsu izvēlētā automobiļa rezervēšana tiek automātiski atcelta. Tas nozīmē, ka tad, ja jums automobilis vēl joprojām ir nepieciešams, taču jūs neesat paguvis nokļūt līdz tam, jūs to varat rezervēt no jauna. Ja nē, tagad to var rezervēt jebkurš cits lietotājs.

Pēc tam, kad esat rezervējis automobili un fiziski nokļuvis pie tā, pārliecinieties, ka automobilis ir kārtībā. Tad aktīvās rezervēšanas lodziņā nospiediet „Sākt braukšanu” un durvis atvērsies. Iekāpiet salonā, aizveriet durvis un noregulējiet visu ērtai braukšanai. Paņemiet atslēgu, iedarbiniet automobili un sāciet braukt!

Uzmanību! Visi dokumenti, kas ir nepieciešami braukšanai pa Latvijas ceļiem, būs automobilī.

Kas ir gaidīšanas režīms? Iedomājieties, ka esat devies uz tikšanos vai tirdzniecības centru un vēlaties, lai, kamēr sarunājaties ar partneriem vai iepērkaties, neviens cits nepaņemtu jūsu izvēlēto automobili. Vai arī esat vakarā pārbraucis mājās un vēlaties garantēti no rīta doties ar to pašu automobili uz darbu. Tieši šādiem gadījumiem ir paredzēts gaidīšanas režīms.

Kā to izmantot? Jums nekas nav jādara, gaidīšanas režīms ieslēdzas automātiski, līdzko jūs izslēgsiet dzinēju. Atbraucāt uz biroju, novietojāt automobili stāvvietā un aizvērāt to, izmantojot funkciju „Aizvērt” esošās nomas lodziņā. Tas arī viss! Automobilis gaidīs tieši jūs! Šajā laikā klientam tiks piemērots izdevīgāks dienas vai nakts gaidīšanas tarifs.

Degvielas uzpilde ir veicama patstāvīgi, izmantojot degvielas karti, kas atrodas katrā automobilī. Uzpildīt automobili var visās „Statoil” degvielas uzpildes stacijās. Automobilis ir jāuzpilda tikai tad, ja tvertnē ir atlicis mazāk nekā 25% degvielas.

Uzmanību! Automobiļus uzpilda tikai ar 95. markas benzīnu.

Uzmanību! Klientiem, kuri ir patstāvīgi uzpildījuši automobili, saskaņā ar noteikumiem tiks piešķirta 10% atlaide no esošās nomas maksas galīgā rēķina.

Lai uzpildītu automobili, ar kreiso pusi ir jāpiebrauc pie uzpildes automāta, jāizslēdz automobilis un no salona iekšpuses jāatver tvertne. Izkāpiet, atveriet tvertni un sāciet uzpildi līdz klikšķim. Tiklīdz izdzirdat klikšķi, kas liecina par to, ka tvertne ir pilna, aizveriet to, aizveriet automobili, izmantojot funkciju „Aizvērt” esošās nomas lodziņā, un ejiet pie operatora, lai samaksātu. Nosauciet operatoram uzpildes automāta numuru un iedodiet degvielas karti samaksai. Atveriet automobili, izmantojot funkciju „Atvērt” esošās nomas lodziņā.

Uzmanību! Atgādinām: degvielas karte ir CARGURU īpašums un tā ir piesaistīta konkrētam automobilim. Tas nozīmē, ka ar vienu degvielas karti var norēķināties tikai par viena konkrēta CARGURU automobiļa uzpildi. Jebkurus mēģinājumus uzpildīt jebkuru citu automobili neļaus uzpildes stacijas darbinieki un par to saskaņā ar līgumu un lietošanas noteikumiem ir paredzēts sods.

Nomas laikā klients var novietot automobili jebkurā ceļu satiksmes noteikumos atļautā vietā.

Nomas maksā ir iekļauta automobiļa novietošana visās RP SIA Rīgas Satiksme pārvaldībā esošo pašvaldības maksas autostāvvietu zonās. Tās ir A, B, C, D, R un V zonas. Ja klientam nepieciešams īslaicīgi novietot automobili citā vietā, kur tiek iekasēta atsevišķa maksa par stāvvietu, klients par automobiļa novietošanu stāvvietā maksā patstāvīgi.

Lai pabeigtu nomu, atrodiet un novietojiet automobili CARGURU noteikumos atļautajās zonās. Izslēdziet dzinēju un gaismu. Atslēgas un dokumentus atstājiet automobilī. Pārliecinieties, ka salonā nav palikušas jūsu mantas un automobilis ir tīrs un lietošanas kārtībā. Izkāpiet no automobiļa, aizveriet durvis un aktīvās rezervēšanas lodziņā nospiediet „Beigt braukšanu”. Automobilis tiks aizvērts.

Lai redzētu zonas kurās ir atļauts pabeigt nomu, lietotnē nospiediet uz stāvvietas simbolu „P“. Nomu atļauts pabeigt tikai autostāvvietās, kas atrodas ar zaļu krāsu iekrāsotās teritorijas iekšpusē.

Samaksa ir veicama katras nomas reizes beigās. Summa par automobiļa lietošanas laiku tiks automātiski noņemta no jūsu profilam piesaistītās maksājumu kartes.

Pirms nomas sākuma lūdzam pārliecināties, ka automobilis ir kārtībā. Ja ir redzami virsbūves vai salona bojājumi, obligāti paziņojiet par to mums, piezvanot uz kontakttālruņa numuru vai izmantojot atsauksmes funkciju mobilajā lietotnē!

Lai paziņotu uzņēmumam par bojājumu vai nepieciešamo tīrīšanu, mobilajā lietotnē nospiediet simbolu „Fotoaparāts”, kas atrodas kartes apakšā.

Šobrīd ir izveidoti trīs līmeņi. Jo augstāks ir lietotāja līmenis, jo labāki nosacījumi un mašīnas. Lai sasniegtu nākamo līmeni, ir jāuzkrāj noteikts bonusa punktu skaits. Bonusa punkti tiek piešķirti katra brauciena beigās kā procents no summas, kas faktiski tika samaksāta par braucienu.

Pirmā līmeņa lietotājs bonusa punktos saņem 3% no samaksātās summas. Otrā - 5%. Trešā - 7%.

Lai sasniegtu otro līmeni, ir jāuzkrāj - 5 bonusa punkti*. Trešo - 15 bonusa punkti. *1 bonusa punkts = 1 eiro.

Bonusa punktus var izmantot, lai samaksātu par nākamajiem braucieniem vai uzkrāt, lai sasniegt augstāku līmeni.

Ar bonusa punktiem var apmaksāt līdz 50% no summas, toties summa nedrīkst būt mazāka par 1 eiro.

Bonusa punkti aktivizējas 24 stundas pēc brauciena. Ja tie netiek izmantoti, tad pazūd pēc 45 dienām.

!!! Par rupjiem lietošanas noteikumu pārkāpumiem bonusa punkti un līmenis var tikt anulēti. Savukārt par palīdzību CARGURU attīstībā, līmenis un bonusa punkti var tikt ieskaitīti.

!!! Šobrīd bonusa punktu sistēma ir pieejama tikai fiziskām personām.

Rīcībspējīga fiziskā persona, kas ir sasniegusi 21 gada vecumu, kam ir B kategorijas vadītāja apliecība un braukšanas stāžs nav mazāks par 2 gadiem. Pirms izmantot pakalpojumu, lietotājam ikreiz jāpārliecinās par to, ka uz maksājuma kartes, kas ir piesaistīta kontam, ir pietiekoši daudz līdzekļu brauciena apmaksai.

Nomas maksa iekļauj pilnīgi visas ar automobiļa uzturēšanu saistītās izmaksas. Tā ir OCTA/KASKO apdrošināšana, regulāra tehniskā apskate, nodokļi, autostāvvietas Rīgas ielās (tostarp centrā un vecpilsētā), benzīns, apkope, regulāra automobiļa mazgāšana un riepu nomaiņa.

Nē. Izbraukt ārpus Latvijas ir aizliegts.

Nē. Atslēgām un dokumentiem ir visu laiku jāatrodas automobiļa salonā. Pretējā gadījumā saskaņā ar lietošanas noteikumiem var tikt piemērots sods.

Sazinieties ar mūsu operatoru pa tālruni +371 27332733.

Ja ir izlādējies tālrunis un to nav iespējams uzlādēt, pie pirmās iespējas sazinieties ar mūsu operatoru pa tālruni +371 27332733.

Ja neizdodas atvērt vai aizvērt automobili, lūdzam vispirms pārbaudīt jūsu interneta pieslēgumu un jūsu viedtālruņa darbību. Ja viss minētais ir kārtībā, pamēģiniet restartēt lietotni. Ja lietotne joprojām pienācīgi nedarbojas, sazinieties ar mūsu operatoru pa tālruni +371 27332733.

1) jāpārliecinās, ka automobilis ir novietots CARGURU noteikumos atļautā vietā;
2) jāpārliecinās, ka automobilim nav ārēju un iekšēju bojājumu;
3) jāuzkopj salons un jāizmet atkritumi;
4) jāpārliecinās, ka degvielas tvertnē ir vairāk nekā 25% degvielas;
5) jāpārbauda, vai salonā nav palikušas personīgās mantas;
6) jāpārliecinās, ka automobiļa atslēgas un dokumenti atrodas salonā.

Ja klients ir pabeidzis nomu noteikumos neatļautā vietā, viņam saskaņā ar lietošanas noteikumiem tiks piemērots sods.

Tiklīdz degvielas tvertnē ir mazāk nekā 25% degvielas, klientam ir pašam jāuzpilda automobilis, norēķinoties ar „CIRCLE K” degvielas karti. Karte kopā ar dokumentiem atrodas automobiļa salonā. Klientam, kurš ir uzpildījis automobili, tiek piemērota atlaide 10% apmērā no visas brauciena summas.

Automobiļus uzpilda tikai „CIRCLE K” degvielas uzpildes stacijās ar 95. markas benzīnu.

Visa soda nauda, kas ir piemērota automobiļa lietošanas laikā, klientam ir jāsamaksā pašam.

Nē. Smēķēšana ir stingri aizliegta, pretējā gadījumā saskaņā ar lietošanas noteikumiem var tikt piemērota soda nauda.

Pirms nomas sākuma obligāti aplūkojiet automobili. Tam ir jābūt labā stāvoklī bez redzamiem bojājumiem. Ja esat pamanījis bojājumus, pirms automobiļa atvēršanas paziņojiet par to mums, izmantojot atsauksmes funkciju (simbols ar fotoaparātu lietotnē).

Ja jūs esat atvēris automobili, bet salons ir ļoti netīrs un ir nepieciešama ķīmiskā tīrīšana, pirms nomas turpināšanas paziņojiet par to mums, piezvanot pa kontakttālruņa numuru vai izmantojot mobilās lietotnes atsauksmes funkciju (simbols ar fotoaparātu lietotnē).

Tieši tādā pašā veidā var paziņot par nepieciešamību nomazgāt automobili no ārpuses.

Atbildību par nodarītajiem zaudējumiem ir jāuzņemas pēdējam automobiļa lietotājam. Nepaziņojot uzņēmumam par redzamiem bojājumiem vai nepieciešamību veikt ķīmisko tīrīšanu pirms automobiļa lietošanas sākuma, soda sankcijas tiks piemērotas jums kā pēdējam lietotājam.

Ja automobilis ir vienkārši netīrs, paziņojiet par to mums un mēs to noteikti iztīrīsim.

Ja ir radušās problēmas ar mūsu mobilās lietotnes funkcionalitāti, lūdzam vispirms pārbaudīt jūsu interneta pieslēgumu un to, vai darbojas jūsu viedtālrunis. Ja viss minētais ir kārtībā, pamēģiniet restartēt lietotni. Ja lietotne joprojām pienācīgi nedarbojas, sazinieties ar mūsu operatoru pa tālruni +371 27332733.

Lietotāja pašrisks bojājumiem ir 300 vai 0 EUR atkarībā no izvēlētā tarifa. Nav svarīgi kad ir noticis negadījums, pašrisks tiek maksāts vienmēr, izņemot gadījumus, kad ir skaidri zināms, ka klients nav vainīgs. Pašrisku ieturam arī gadījumos ar dalīto vainu.

1. CARGURU informatīvais tālrunis: +371 27 33 27 33 (00-24)
2. Vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs: 112
3. Eurocare 24/7 palīdzība uz ceļa: +371 80 00 44 11
4. Konsultācijas apdrošināšanas jautājumos: 8333 vai +371 6709 4077

Nomas laikā klients var novietot automobili jebkurā ceļu satiksmes noteikumos atļautā vietā.

Nomas maksā ir iekļauta automobiļa novietošana visās RP SIA Rīgas Satiksme pārvaldībā esošo pašvaldības maksas autostāvvietu zonās. Tās ir A, B, C, D, R un V zonas.

Ja klientam nepieciešams īslaicīgi novietot automobili citā vietā, kur tiek iekasēta atsevišķa maksa par stāvvietu, klients par automobiļa novietošanu stāvvietā maksā patstāvīgi.

Nomu ir atļauts pabeigt, novietojot Automašīnu Atrašanās vietā RP SIA Rīgas Satiksme pašvaldības āra autostāvvietu R, A, B, С zonās, un citās Atrašanās vietās, kas redzamas Mobilajā lietotnē, kas atrodas ar zaļu krāsu iekrāsotās teritorijas iekšpusē. Lai redzētu šīs Atrašanās vietas, Mobilajā lietotnē nospiest uz stāvvietas simbolu „P“.